Fri frakt över 599 kr    1-3 dagars leverans     Svenskt familjeföretag sedan 1961
Laddar

Prym VARIo-tång-Mint

Medelbetyg 0 av 5 Antal betyg 0

Upptäck Prym VARIo-tång i en stilren mintgrön nyans. Denna mångsidiga sybehör är perfekt för alla kreativa projekt och tillbehör. Prym, som är känt för sin kvalitet och funktionalitet, erbjuder en pålitlig tång som gör sömnaden enklare och mer effektiv. Idealisk för både proffs och hobbyister. Gör ditt nästa pysselprojket till en succé med denna innovativa lösning!

247 kr
Artnr: 390913
Leverans:  1-2 arbetsdagar
  • Beställ innan 12:00 - skickas samma dag*
  • Fri standardfrakt över 599kr
  •   Över 50 000 nöjda kunder
  • Svenskt företag med eget lager 
  • Alltid personlig och snabb service

Prym VARIO-tång – Mint / Sage Leaf

Mångsidig tång för tryckknappar, öljetter och nitar – utan sömnad

Med Prym VARIO-tång fäster du enkelt tryckknappar, jeansknappar, öljetter och nitar i tyg eller läder – helt utan nål och tråd. Tången är ett oumbärligt verktyg för både sömnad, hobbyprojekt och reparationer och passar lika bra för hemmasömmaren som för mer avancerade projekt.

Den integrerade hålpipan gör det möjligt att stansa hål i materialet med 3 eller 4 mm diameter, vilket justeras genom att vrida hålkonan. VARIO-tången klarar dessutom både nitning av tryckknappar och montering av öljetter med hög precision och kraft.

Stabil, säker och enkel att använda

Plastinsatser med spår ser till att verktygen sitter stadigt på plats under användning. Den smarta, integrerade verktygsdelen används både för att ta bort hålpiporna och för att hålla tången låst när den inte används – praktiskt och platsbesparande.

Flexibel användning för många Prym-produkter

Prym VARIO-tång passar bland annat för:

  • Tryckknappar (non-sew, jersey, sport & camping)

  • Jeansknappar

  • Öljetter

  • Nitar

Monteringsverktyg medföljer inte tången utan finns i respektive förpackning till tryckknappar och öljetter. VARIO-tången är även kompatibel med Color Snaps, men kräver då en separat adapter (säljs separat).

Produktinformation

  • Produkt: VARIO-tång

  • Användning: Tryckknappar, öljetter, nitar, jeansknappar

  • Håldiameter: 3 mm och 4 mm

  • Material: Metall med plastinsatser

  • Färg: Mint / Sage Leaf

  • Varumärke: Prym

Stilren Colour Edition

Denna variant kommer i Pryms Colour Edition i den moderna färgen mint/sage leaf, men modellen finns även i klassiskt lila utförande.

Upptäck Prym VARIo-tång-Mint, det perfekta verktyget för alla dina sybehov. Denna mångsidiga tång från det välrenommerade märket Prym är designad med fokus på både funktion och komfort. VARIo-tången är idealisk för att införa pressknappar, öglor och andra sybehör, vilket gör den oumbärlig för både hobbyprojekt och professionella sömnadsarbeten. Med en säker och ergonomisk design ger VARIo-tång-Mint dig det stöd och den kontroll du behöver för precisa resultat varje gång. Dess moderna mintgröna färg tillför en fräsch touch till din syddesign, samtidigt som den är tillverkad av högkvalitativa material för att säkerställa hållbarhet och långvarig användning. Oavsett om du är nybörjare eller en erfaren sömmerska, kommer denna tång att förbättra din kreativitet och effektivitet. Investera i Prym VARIo-tång-Mint och ta dina sömnadsprojekt till nästa nivå!

Omdömen
Medelbetyg 0 av 5 Antal betyg 0
För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt logga in på din kundprofil.

Den här produkten har inga recensioner.

Se fler varor

Andra köpte även

Logga in

Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.